volvo s60

Odpowiadamy na Państwa pytania

Volvo co oznacza?

Volvo zostało nazwane po łacińskim słowie „volvere”, oznaczającym „toczyć”. Volvere to bezokolicznik czasownika – sprzężony z pierwszą osobą, natomiast „volvo”, oznacza „toczę się”.

Można więc powiedzieć, że siedząc za kierownicą swojego Volvo, toczysz się w komfortowych warunkach do celu.

Nazwa firmy Volvo powstała w roku 1915, ale pierwszy samochód określany mianem Volvo zadebiutował w roku 1927.

Założeniem twórców było stworzenie marki, którą każdy będzie potrafił zapisać niezależnie od swojej narodowości.

Polecamy: Promocja Volvo XC90

Skąd pochodzi Volvo?

Volvo pochodzi ze Szwecji, siedziba firmy mieści się w Goteborgu. Podstawą działalności naszej firmy jest produkcja aut osobowych, ciężarowych, autobusów, ale również sprzętu budowlanego i napędów przemysłowych.

Założycielami Volvo są Assar Gabrielsson i Gustav Larson. Samochodem, od którego zaczyna się nasza historia był Volvo OV 4. Auto miało być gotowe na trudne warunki pogodowe panujące w kraju oraz zapewniać wysoki standard.

Dlaczego Volvo jest bezpieczne?

Volvo od dekad w świecie motoryzacji używane jest jako synonim słowa „bezpieczeństwo”. Jeżeli recenzent czy prezenter telewizyjny chce wspomnieć o bezpiecznym aucie zazwyczaj odwoła się do naszej marki.

Bezpieczeństwo naszych aut, było priorytetem założycieli firmy. Prawdziwym przełomem, który sprawił, że Volvo zaczęło być kojarzone z bezpieczeństwem było wynalezienie trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, które zostały użyte w seryjnej produkcji PV544 w 1959 roku.

Wynalazek Nilsa Bohlina okazał się na tyle rewolucyjny, że jasnym stało się dla nas, iż nie możemy zatrzymać go tylko dla siebie.

W trybie natychmiastowym podjęto decyzję o bezpłatnym korzystaniu z naszego patentu, jesteśmy z tego dumni, gdyż w ten sposób na całym świecie ocalonych została niezliczona ilość żyć.

Jednak to tylko wciąż pewien procent z tego co Volvo wprowadziło w zakresie bezpieczeństwa do motoryzacji.

Już od roku 1972 zainteresowaliśmy się fotelikami dziecięcymi, wprowadzając różne modyfikacje, które są dzisiaj standardem. Jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy boczne poduszki powietrzne.

W celu testowania naszych aut otworzyliśmy centrum Volvo Cars Safety Centre, w którym przeprowadzamy liczbę testów zderzeniowych nieosiągalną dla innych firm, średnio dziennie ze ścianą spotyka się 1,5 auta.

Rozwój technologii sprawił, że mogliśmy wykorzystać ją do naszych celów tworząc system Volvo City Safety, wykrywający ryzyko kolizji na podstawie czego samochód sam hamuje albo zwalnia
w celu uniknięcia zderzenia.

Znów okazaliśmy się pionierem rozwiązań, które stosowane są obecnie na masową skalę.

W naszych działaniach dążymy do momentu, w którym za kierownicą Volvo nie zginie ani jedna osoba i z każdym rokiem jesteśmy coraz bliżej tego dnia.

Polecamy: Leasing Volvo XC40

Kto jeździ Volvo?

Staramy się tworzyć auta, które będą spełniać oczekiwania różnych grup ludzi. Volvo jest samochodem stworzonym dla osób stawiających na pierwszym miejscu zdrowie własne i pasażerów.

Wysokiej jakości wykończenie i komfort podróży docenią osoby ceniące w motoryzacji coś więcej niż tylko aspekt przemieszczania się z punktu A do B.

W naszych samochodach odnajdą się wszystkie osoby ceniące ekologiczne podejście do środowiska, komfort, przyjemność z jazdy i bezpieczeństwo.

Polecamy: Leasing Volvo V60

Czy Volvo to marka premium?

Samochody Premium nie posiadają jasno określonej definicji, ta niejako została wytworzona przez użytkowników oraz samych producentów.

Za markę premium uznaje się auta klasy średniej o podwyższonym standardzie. Główną rolę odgrywa tutaj jakość materiałów, z których zostało wykonane auto oraz to jak zostało wyposażone.

Najistotniejszą rolę odgrywa komfort podróżowania, na który wpływ mają wygodne fotele, dobrze wykonana amortyzacja, właściwości jezdne samochodu czy wyciszenie kabiny.

Volvo produkuje auta klasy premium, a najlepszym tego przykładem są nasze limuzyny Volvo S60 i S90.

Polecamy: Wynajem Długoterminowy Volvo

Czy Volvo jest drogie w utrzymaniu?

Marka Premium może kojarzyć się z drogim utrzymaniem, ale jest to stereotypowe myślenie. Jeżeli chcemy dokonać rozważnego zakupu auta, musimy spojrzeć nie tylko na jego cenę początkową, ale również na to czy auta są bezawaryjne.

Volvo oferuje swoim klientom dożywotnią gwarancję na części obejmującą ich koszt oraz robociznę. Wśród części zamiennych, których tyczy się gwarancja znajdują się takie elementy ja: klocki hamulcowe, żarówki, filtry, świece zapłonowe czy bezpieczniki. Jak pokazują badania odnośnie awaryjności aut premium w Volvo bardzo rzadko na tle konkurencji dochodzi do usterek, w tym tych kosztownych. Dlatego samochody Volvo cieszą się również dużym zainteresowaniem na rynku wtórnym również jako auta poleasingowe.

Polecamy: Najem Volvo

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie marki Volvo albo chcesz przekonać się jak wygląda aktualna oferta tej szwedzkiej marki? Odwiedź nasz Salon Auto-Boss w Bielsku-Białej, albo w Chorzowie który jest doskonale skomunikowany z Katowicami, Częstochową, Świętochłowicami czy Zabrzem.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer Auto-Boss otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
Auto-Boss

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.